ახალციხის საკრებულოს სხდომის მთავარი დეტალები – 27.03.25
ახალციხის მუნიციპალური ტრანსპორტით თუ იმგზავრებთ და საფასურს არ გადაიხდით 20 ლარით დაჯარიმდებით, – აღნიშნული ახალციხის საკრებულოს სხდომაზე განიხილეს და მხარი დაუჭირეს.
როგორც სხდომაზე გახდა ცნობილი, მონიტორინგის თანამშრომლები მგზავრების გადახდის ბარათებს, სპეციალური აპარატის საშუალებით შეამოწმებენ. ირაკლი ლაზარაშვილის თქმით, ამ პოზიციაზე თავდაპირველად 4-5 თანამშრომელია.
როდიდან დაიწყება პროცესი? – მერი ზუსტ დროს ვერ გვეუბნება.
დღესვე, საკრებულოს სხდომაზე, დეპუტატებმა მხარი დაუჭირეს, ახალციხის ხელოვნური ტბის მიმდებარე ტერიტორიის და ინფრასტრუქტურის, მათ შორის დაზიანებული და დაბინძურებული საპირფარეშოების, ახალციხის ა(ა)იპ “წყალმომარაგება და წყალარინების” სარგებლობაში გადაცემას.
როგორც მერი განმარტავს, შედეგად მოაწესრიგებენ საპირფარეშოებსაც, რომლის შესახებაც ჩვენი რედაქცია წლების განმავლობაში არაერთ მასალას ამზადებდა. თემაზე ვრცელ მასალას მოგვიანებით შემოგთავაზებთ.
ამავე თემაზე: